O našich postelích

V této rubrice najdete popis našich postelí a matrací.

 

Naše výrobky mají detailní rozpis materiálu a výhod konkrétní postele. Například provedení výrobního materiálu, obsah matrací, rošty flex apod. například:

 

Postele se dají linovolně barevně i variantou kombinovat. V převážné většině si lze zvolit kombinaci barevné konstrukce s kombinací barevného provedení ostatních dílů postel. Převážná většina barevných postelí z naší nabídky mají individuální nastavení výběru barevné varianty přesně dle vašeho požadavku.

Nabízíme také velice oblíbenou nabídku pohádkových potisků, které lze podle sympatií vyrobit na barevnou variantu konstrukce postele. Tyto postýlky jsou velice oblíbené nejen svým vzhledem, ale převážně také praktičností a provedením. Barevná galerie obrázků na posteli je potažena laminátem přímo ve výrobě, aby byla zajištěna kvalitnější ochrana proti poškrábání a také ochrana proti polití vodou. Navíc toto provedení umožňuje bezpečné čištění vlhkým hadříkem, kdy se nemusíte obávat, že bude potisknutý obrázek poškozen nebo rozmazán. Obrázky mají pestré a velice živé barvy bez vyblednutí.

Polstele lze zakoupit v různých velikostech , mezi nejoblíbenější a nejpraktičtější rozměry postele patří 140x70 cm, 160x80 cm a 180x80 cm. V podobných rozměrech lze také zakoupit postele rozkládací s přistýlkou nebo postele patrové, které mají funkci rozložení postele na dvě samostatné.

U postelí je také libovolný výběr kvalitnějších matrací, které mají rozšířené spektrum vlastností matrací jako je například matrace s přírodním kokosovým vláknem nebo matrace s přidnou pohankou, latexem nebo VISCO paměťovou pěnou. Matrace se dá vyměnit, při nákupu postele máte možnost výběru.

 

Norma laku EN 71/3

Certifikát dřeva FSC 100%

 

O našich matracích, jak vybrat správnou matraci:

 

1. Rozměr

Pokud chceme správně dopasovat matraci, musíme přidat 20 cm ke svojí výšce, aby byla délka ideální. Dospělá osoba, na to aby se pohodlně vyspala, potřebuje šířku nejméně 70 cm. Pro ještě větší pohodlí jsou ještě větší rozměry. Typická matrace pro jednu dopělou osobu je široká 90 cm, pro dvě osoby 160 cm.

 

2. Tvrdost

Pamatujte, že tvrdost matrace musí být vybrána dle individuálních preferencí. Na to, jakou tvrdost matrace nejlépe vybrat, má vliv váha a pozice při spaní.

H1 – Matrace velmi měkká - je vhodná pro osoby vážící méně jak 40 kg. V matraci je pěna o nízké hustotě, díky které je matrace měkká a elastická. Doporučujeme pro osoby, které mají rády na spaní měkký povrch, nebo které mají drobné úrazy.
H2 – Matrace měkká - ideální pro osoby o váze 40 – 60 kg a pro osoby, které preferují spaní na středně tvrdém povrchu, je velmi elastická.
H3 – Matrace středně tvrdá - určena pro osoby vážící 60 – 100 kg a pro osoby, preferující spaní na tvrdším povrchu.
H4 – Matrace tvrdá - určena pro osoby, které mají váhu větší než 100 kg a pro osoby, které mají rády spaní na povrchu o značné tvrdosti.
H5 - Materac bardzo - určena po těžší osoby a pro ty, kteří mají rádi spaní na značně tvrdém povrchu

 

3. Věk

Problematika výběru tvrdosti matrace je důležitá pro všechny osoby ve všech věkových kategoriích. Senioři preferují matrace o něco měkčí, než osoby mladší. To je dáno tím, že jsou v tom věku častější nemoci krevního oběhu, které příliš tvrdé matrace ještě zvyšují. V případě dlouhodobě ležících osob jsou perfektní matrace s paměťovou pěnou, které eliminujé riziko vzniku proleženin.

 

4. Pro alergiky

Materiál obecně doporučovaný pro alergiky je latex a kokosová vlákna. Jedná se o přírodní materiály, které neabsorbují prach. Na jejich povrchu se nerozmnožují škodlivé mikroorganismy, takže matrace zůstane svěží po velmi dlouhou dobu.

 

5. Nemoci páteře

Při onemocnění páteře stojí za to věnovat pozornost 7 – 9 zónám tvrdosti, které jsou pro páteř dokonalou oporou. Matrace nesmí být ani příliš měkká a ani příliš tvrdá.

 

Orientační tabulka tvrdostí:

Jak rozbalit matraci?

Po obdržení matrace je nutné sundat ochrannou fólii a umístit matraci na rošt postele a nechat ji po dobu 48 – 72 hodin ležet bez zatížení, aby se vrátila do svého původního objemu. Matraci je možné užívat poté, co získá svůj tvar.  Nedoporučuje se skladovat matraci, kterí je hermeticky zabalena, déle jak 14 dní. Po rozbalení matrace ji nepokládejte do vzpřímené polohy.

Sdílení článku:


Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Poděbradova 2738/16
702 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 9:00- 16:30.

 

Tel: +420 777 450 470

Všeobecné informace: info@dobresny.cz, shop@dobresny.cz

Reklamace: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • kartou na dobírku
  • převodem